Skip to main content

Jak przetrwać na trudnym rynku TSL? Podcast 

1 min. czytania

Płynność finansowa i elastyczność to niektóre zagadnienia poruszane podczas rozmowy z prezesem Imex Logistics.

Sytuacja przewoźników na rynku transportowo-logistycznym w Europie jest trudna. Recesja i spowolnienie gospodarcze spowodowały gwałtowny spadek zapotrzebowania na usługi firm przewozowych. Jak sobie radzić w tej trudnej sytuacji? O swoich doświadczeniach opowiada Łukasz Grajcar, prezes zarządu Imex Logistics, średniej wielkości firmy z sektora transportowego. Rozmowę przeprowadzono w ramach podcastu Świat logistyki 4.0.  

Prezes Imexu zwraca uwagę na szybką zmianę na rynku usług TSL: jeszcze 2 lata temu to przewoźnik dyktował warunki, a zleceniodawcy czekali w kolejce. – Minęły 2 lata i mamy sytuację dokładnie odwrotną. Dziś to klient 3 razy dłużej przygląda się naszej ofercie. Sprawdza jakość serwisu i raportowania, pyta o stan floty – komentuje Grajcar.  

O tym jak zarabiać więcej, a przede wszystkim jak zachować rentowność i płynność finansową, ale także o wielu innych aktualnych wyzwaniach dla branży TSL – dowiedzieć się można z podcastu z Łukaszem Grajcarem. Rozmowę przeprowadził Marek Szymański, dziennikarz i ekspert ds. treści w Trans.eu Group. Posłuchaj podcastu

Szczegóły odcinka:

✅ Jak zachować płynność finansową w firmie przewozowej?

✅ Czy na rynku transportowym można konkurować tylko ceną?

✅ Czy szukanie niszy w branży TSL to dobry pomysł?

✅ Jak redukować puste przewozy, na przykładzie współpracy ze Skandynawią.

Masz pytanie?
Zadzwoń do nas:

+48 71 734 17 00 Pn-Pt 7:00 – 17:00

Loads2GO!
Pobierz aplikację mobilną Loads2GO

App StoreGoogle Play