Skip to main content

Autoryzacja na Trans.eu – po co jest, jak przebiega i dlaczego warto

4 min. czytania

Autoryzacja na Platformie Trans.eu to obowiązkowy krok w procesie rejestracji, niezwykle istotny w kontekście bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Pozwala on nam tworzyć sieć zweryfikowanych kontrahentów. Chcesz być jednym z nich? Dowiedz się jak.

Po co autoryzacja na Trans.eu

Jedną z podstawowych wartości Trans.eu jest bezpieczeństwo. Abyśmy mogli jak najszybciej wyszukać potencjalnych, nieuczciwych kontrahentów, na naszej Platformie wprowadziliśmy proces autoryzacji.

Weryfikacja każdej firmy to standardowa procedura, do której przykładamy dużą wagę. Dlatego proces ten rozłożony jest na kilka etapów szczególnie w przypadku firm, które mają krótką historię działalności. O skuteczności naszych działań świadczy wysoka liczba odrzuceń aplikacji do Platformy. 

Co ważne – autoryzacja to tylko jeden z elementów bezpieczeństwa na Trans.eu. Stale prowadzimy też monitoring firm, które współtworzą naszą giełdę. Wszystko po to, aby Platforma była siecią godnych zaufania i wiarygodnych kontrahentów. 

Przeczytaj też: Bezpieczeństwo na Platformie – mity kontra fakty

Bezpieczeństwo zależy od każdego użytkownika

Należy pamiętać, że Trans.eu to nie tylko giełda ładunków, ale również największa społeczność transportowa w Polsce. Bezpieczeństwo na Platformie zależy nie tylko od administratorów, ale również od każdego użytkownika. Zachowania, które obserwujemy na rynku, takie jak np. sprzedaż rekomendacji, są nie tylko nieetyczne, ale też utrudniają i wydłużają działania weryfikacyjne. To samo dotyczy wystawiania ocen na etapie korzystania z Platformy. 

Warto pamiętać, że każdy z nas ma wpływ na to czy rynek transportowy będzie bezpieczną przestrzenią do współpracy. Dlatego zachęcamy do udziału w jego kształtowaniu poprzez wystawianie ocen i zawieranie formalnych transakcji na giełdzie Trans.eu. 

Przeczytaj też: Oceny na Platformie: fakty i mity

Jak przebiega proces autoryzacji na Trans.eu

Ścieżka autoryzacji zależy od stażu Twojej firmy.

Jeśli firma ma staż KRÓTSZY niż 1 rok

Przedsiębiorcy, którzy działają na rynku której niż 12 miesięcy, w pierwszym kroku autoryzacji proszeni są o przedstawienie m. in. referencji od kontrahentów, dla których wykonali usługi transportowe przez ostatnie pół roku. 

WAŻNE: 

👉 Do referencji NALEŻY DOŁĄCZYĆ: NIP, imię i nazwisko oraz numer telefonu firmy, która jej udzieliła. 

👉 Rekomendacje NIE BĘDĄ uznawane, jeśli:

  • właściciele firm udzielającej i przyjmującej referencję są ze sobą spokrewnieni;
  • właściciel firmy otrzymującej referencję jest też właścicielem lub członkiem zarządu firmy, która ją wystawia;
  • firma dająca rekomendację jest nierzetelna (np. jest dłużnikiem).

Zdarza się, że po przedstawieniu rekomendacji, użytkownik zostanie poproszony dodatkowo o wykazanie jednego lub więcej dokumentów potwierdzających aktualność i wiarygodność danych rejestrowych firmy.

Po przejściu tego etapu, dalsza procedura jest podobna, jak w przypadku firm ze stażem dłuższym niż 1 rok i wiąże się między innymi ze zwrotnym przelewem autoryzacyjnym na kwotę 1 zł.

Jeśli firma ma staż DŁUŻSZY niż 1 rok

W przypadku firm działających na rynku powyżej 12 miesięcy, proces rejestracji jest nieco inny. Po zalogowaniu się na konto Trans.eu należy wykonać zwrotny przelew autoryzacyjny na kwotę 1 zł, w celu weryfikacji tożsamości użytkownika.

WAŻNE:

👉 przelewu należy dokonać z KONTA FIRMOWEGO;

👉 w zależności od rodzaju banku może być on widoczny do 24h;

👉 PRZELEW JEST ZWROTNY.

W procesie autoryzacyjnym sprawdzane jest również to, czy użytkownik zakładający nowe konto:

👉 nie miał kont na Trans.eu powiązanych z firmami, które otrzymały wypowiedzenie za naruszenie regulaminu;

👉 nie podał wcześniej swoich danych (np. imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu) rejestrując inne przedsiębiorstwo na Trans.eu;

👉 nie miał dezautoryzowanego konta.

Jeśli któraś z tych okoliczności będzie miała miejsce, użytkownik otrzyma informację, że autoryzacja się nie powiodła. Powinien on wtedy skontaktować się z działem sprzedaży w jeden z trzech dostępnych sposobów: 

✅ Dzwoniąc na infolinię: +48 71 734 17 00 (dostępną w dni robocze od 7:00 do 17:00)

✅ Pisząc na LiveChat (opcja dostępna w dni robocze od 7:00 do 17:00).

✅ Wysyłając maila na adres info@trans.eu.

Przeczytaj też: Jak zarejestrować się na Trans.eu

Jak zdobyć pełen dostęp do Platformy Trans.eu

Po przejściu procesu autoryzacji użytkownik otrzymuje 24h darmowego dostępu do pełnej wersji Platformy Trans.eu. Jeśli po tym czasie nie zdecyduje się na zakup abonamentu, straci dostęp do ofert ładunków.

WAŻNE:

Autoryzacja nie zobowiązuje do złożenia zamówienia.

Aby otrzymać dostęp do pełnej wersji Platformy na dłuższy czas (miesiąc lub więcej) i stać się częścią największej społeczności transportowej w Polsce, użytkownik powinien złożyć zamówienie. Na tym etapie będzie ono równoznaczne z zawarciem umowy. Po zamówieniu otrzyma fakturę, którą należy opłacić w ciągu 7 dni.

Dołącz do największej społeczności transportowej w Polsce!

Przeczytaj też: Giełda Trans.eu – najprostszy sposób na znalezienie ładunków

Ładunki dla małej firmy transportowej

Masz pytanie?
Zadzwoń do nas:

+48 71 734 17 00 Pn-Pt 7:00 – 17:00

Loads2GO!
Pobierz aplikację mobilną Loads2GO

App StoreGoogle Play