Skip to main content

Wykorzystaj spektakularny wzrost ofert na Trans.eu

2 min. czytania

Pierwszy kwartał 2024 roku był czasem wyjątkowego wzrostu liczby ofert na Platformie Trans.eu. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej było ich aż o 52% więcej! Dotyczy to rynku krajowego i niemal wszystkich najbardziej popularnych tras międzynarodowych. Które kierunki są najbardziej warte rozważenia?

Przewozy bilateralne z Polski – ulga czy już euforia?

Pierwsze trzy miesiące roku przyniosły olbrzymi wzrost ofert na trasach z Polski w kierunkach zachodnich. Szczególnie warte uwagi są statystyki liczby frachtów z Polski do Niderlandów (wzrost w styczniu o 208%) i Polski do Belgii (wzrost w lutym o 97%). Sytuacja wyraźnie się stabilizuje i daje nadzieje, że kolejne miesiące zgodnie z oczekiwaniami przyniosą upragnione odbicie po bardzo słabym 2023 roku.

Kabotaże w Unii? Tak dobrze dawno nie było

W czasie ubiegłorocznej stagnacji gospodarczej największe obawy budziła kondycja niemieckiego przemysłu, szczególnie branży chemicznej oraz automotive. Cały sektor transportowy oczekiwał odbicia i związanego z nimi wzrostu liczby ofert frachtów na rynku niemieckim. 

Pierwsze trzy miesiące spełniły te nadzieje, i to z nawiązką. W porównaniu do pierwszego kwartału 2023 roku, na Platformie Trans.eu zostało opublikowanych w styczniu o 70%, w lutym o 56%, a w marcu 54% więcej ofert na przewozy wewnątrz Niemiec!

Wzrost liczby ofert kabotażowych w Niemczech

Wyraźne wzrosty liczby ofert kabotażowych widoczne są również na pozostałych, najpopularniejszych kierunkach zachodnich.

Wzrost liczby ofert kabotażowych w zachodniej Europie

Zatrzęsienie ofert cross-trade 

Równie duże wzrosty ofert frachtów występują w przewozach cross-trade. I to właściwie pomiędzy wszystkimi najważniejszymi gospodarkami Unii Europejskiej, z wyjątkiem tras pomiędzy Włochami a Francją i Włochami a Austrią. Chociaż w tym drugim przypadku tendencja marcowa jest już wzrostowa, i w porównaniu z ubiegłym rokiem na Platformie Trans.eu, w ostatnim miesiącu pierwszego kwartału było o 13% więcej ofert.

W pozostałych przypadkach wzrosty są bardzo wyraźne, i potrafiły wynieść nawet 126% w styczniu z Belgii do Niderlandów, 99% w lutym z Francji do Włoch, czy 83% w marcu z Niderlandów do Niemiec. 

Rynek krajowy zgodnie z tendencją

Liczba ofert na przewóz ładunków po Polsce również zmieniła się wyraźnie w porównaniu do ubiegłego roku. I to z tendencjami wzrostowymi z miesiąca na miesiąc, wynosząc w styczniu 28%, w lutym 59%, a marcu 61%! Jak ta średnia się rozkładała na poszczególne rodzaje przewozu w ostatnim miesiącu kwartału?

Wzrost ofert na Trans.eu

Wzrosty są wszędzie – tylko od Ciebie zależy czy je wykorzystasz

Pierwszy kwartał 2024 roku pokazał, że nastąpiło wyraźne odbicie sprzyjające firmom transportowym – zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym. Wzrost ofert na tak wielu kierunkach daje wiele nadziei na przyszłość, ale przede wszystkim stwarza konkretną okazję i szansę na odbicie tu i teraz.

Nie przegap jej, zarejestruj się na Trans.eu i rozwijaj swój biznes.

Masz pytanie?
Zadzwoń do nas:

+48 71 734 17 00 Pn-Pt 7:00 – 17:00

Loads2GO!
Pobierz aplikację mobilną Loads2GO

App StoreGoogle Play